A Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Karának csapata II. helyezést ért el az Országgyűlési Könyvtár kvízversenyén.

Az Országgyűlési Könyvtár online kvízversenyt hirdetett "Tudás Háza" címmel, amelyre – többek között – jog és politikatudományi szakokon tanuló hallgatók jelentkezését várták. Egyetemi szakonként egy csapat jelentkezhetett és képviselhette intézményét.

A versenyen a Széchényi István Egyetem színeiben Dr. Erdős Csaba szervezésével négy joghallgató indult: Csudai Tünde, Király Péter Bálint, Lengyel Csilla, és Molnár Dóra.

Negyven perc alatt kellett huszonöt kérdésre pontos választ adniuk, amelyek az Országgyűlési Könyvtár történetére és állományára, továbbá a T. Ház múltjára vonatkoztak. A csapat sikeresen szerepelt, II. helyezést ért el a versenyen. A díjakat a Kutatók Éjszakájának napján, szeptember 26-án adták át az Országházban, amely után hangulatos programsorozat várta a nyertes csapatokat.

A díjazottak. A kép bal szélén a SZE csapata (balról jobbra: Lengyel Csilla, Csudai Tünde, Király Péter Bálint, Molnár Dóra)

Kép és videó

Parlamenti Kutatások Központja Eseménynaptára

Munkaszüneti nap 2017. október 23.
Elektronikus ZH nap 2017. október 25.
Levelezős konzultációs hétvége 2017. október 27. - 2017. október 28.
Szenátusi ülés 2017. október 30. 14:00 - 16:00
Munkaszüneti nap 2017. november 1.
Magyar Tudomány Ünnepe 2017. november 2. 00:00 - 23:55