Az Alkotmányjogi és Politikatudományi TDK intézményi fordulójairól 6 hallgató nyert indulási jogot a 2015. évi OTDK Állam- és Jogtudományi Szekciójában. Közülük Molnár Dóra II. helyezést értel, Csuai Tünde és Unger Nikolett teljesítményét pedig különdíjjal jutalmazta a zsűri.

Az Alkotmányjogi és Politikatudományi TDK hallgatói az alábbi dolgozatokkal szerepeltek a 2015. évi OTDK tagozataiban:

Csudai Tünde: Pluralizmus a tömegtájékoztatásban.

konzulens: Dr. Smuk Péter egyetemi docens

Infokommunikációs és médiajog tagozat, különdíj

Dobos Evelin: Az Alkotmánybíróság intézményének létjogosultsága Magyarországon, avagy mit üzennek az alkotmánybírósági modellek?

konzulens: Dr. Váczi Péter adjunktus

Alkotmányjog 2 tagozat

Kádi Szabina: Törvény által védve – a védelemhez való jog magyar szabályozása a büntetőeljárási törvény tükrében.

konzulens: Dr. Kukorelli István egyetemi tanár

Büntetőeljárási jog 2. tagozat

Molnár Dóra: A népszavazás és a népszavazási eljárás az új törvény tükrében – különös tekintettel az alkotmányjogi panasz jogorvoslati eljárásban betöltött szerepére.

konzulens: Dr. Erdős Csaba adjunktus

Alkotmányjog 3 tagozat, II. helyezés

Pongrácz Dávid: A gyűlöletbeszéd elleni harc a polgári jog eszközeivel.

konzulens: Dr. Smuk Péter egyetemi docens

Polgári jog 4. tagozat

Unger Nikolett: A tisztességes eljáráshoz való jog az ügyáthelyezés tükrében.

konzulens: Dr. Erdős Csaba adjunktus

Alkotmányjog 1. tagozat, különdíj

Az OTDK alkotmányjogi tagozataiban a Széchenyi István Egyetem hallgatói közül Biczó Ágnes, Horváth Bertold és Saly Péter opponensként szerepelt.

Minden versenyzőnek, opponensnek és konzulensnek gratulálunk!

Kép és videó

Parlamenti Kutatások Központja Eseménynaptára

Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. február 23. 00:00 - 2018. február 24. 01:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. március 2. 00:00 - 2018. március 3. 01:00
Levelező oktatás kontaktóráinak időpontja 2018. március 9. 00:00 - 2018. március 10. 01:00
Elektronikus ZH nap 2018. március 9.
Munkanap 2018. március 10.
Szakirányválasztás 2018. március 12. 00:00 - 2018. március 17. 23:55
Munkaszüneti nap 2018. március 15.